Testy na prawo jazdy 2014 – Jednolita baza pytań egzaminacyjnych na całą Polskę.

Największy, oficjalny zbiór pytań egzaminacyjnych jest w posiadaniu grupaimage.com.pl. Gwarancją jakości jest hologram firmy PWPW. To obecnie największe dostępne źródło zweryfikowanych przez ministerstwo pytań.

Nowe testy 2014

Od początku 2013 roku egzamin teoretyczny na prawo jazdy okazał się dla kursantów prawdziwym wyzwaniem. Nawet w mediach głośno było o przypadkach pytań egzaminacyjnych na które nawet specjaliści z branży nie potrafili poprawnie odpowiedzieć.
Co prawda nadal osoby, które dobrze przygotują się do teorii korzystając z takich źródeł jak np. kodeks drogowy nie powinny mieć z nią kłopotów to jednak medialna histeria odstrasza wiele osób.

Trudność obecnego egzaminu na prawo jazdy polega na braku unikalnej państwowej bazy pytań. Ucząc się nie mamy możliwości skonfrontowania naszej wiedzy z pytaniami, które rzeczywiście pojawią się na egzaminie w naszym ośrodku egzaminacyjnym. A przeciez chociaż poglądowy dostęp do ujednoliconej bazy dałby z pewnością lepsze rezultaty.
Dlatego też wiele osób czeka na nadchodzące w nowym roku 2014 zmiany.
Co prawda zakres i forma egzaminu nie ulegnął zmianie jednak będzie łatwiej gdyż będziemy mieli jedną, zweryfikowaną bazę bytań.

Egzamin teoretyczny na prawo jazdy

Zgodnie z wytycznymi ministerstwa infrastryktury, została poczyniona nowelizacja ustawy o kierujących pojazdami, która wskazuje konieczność między innymi ujednolicenia bazy pytań w całym kraju. Stworzenie jednej bazy pytań to wynik połączenia się firm, które dotychczas obsługiwały egzaminy na prawo jazdy oraz system tworzenia profili kandydatów na kierowców, w konsorcjum ITS i PWPW.
Najważniejsze w tej zmianie to fakt iż nowa baza pytań jaka ma się pojawić od nowego roku zostanie zweryfikowana przez ekspertów Ministerstwa Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskie co w znaczny sposób poprawi jej czytelność i wyelimnuje tzw buble które pojawiały się w zestawach pytań.
Bardzo ważną kwestią dotyczącą utworzonej w nowym roku bazy pytań będzie również ich jawność. Ministerstwo jako właściciel ma zamiar udostępnić ponad połowę proponowanych przez ekspertów zestawów pytań.

Tak więc z nadzieją wszyscy patrzą na przyszły rok 2014.